Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
W dniu 23 lutego odbył się w naszym Ośrodku Bal Karnawałowy dla najmłodszych wychowanków. Wzięły w nim udział przedszkolaki, uczniowie I i II ZET oraz uczniowie I - III. Tego dnia, już od rana na korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, marynarza, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie chętne osoby brały udział w konkursach przy muzyce. W międzyczasie maluchy ustawiały się w kolejce do stanowiska malowania buzi oraz makijażu karnawałowego. Nikogo nie trzeba było zachęcać do tańca :-))) Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem imprezy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok :-)))