logo-large.png

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szczytnie ogłasza nabór do kl. I szkoły branżowej I stopnia

po gimnazjum i ośmioletniej szkole podstawowej

Szkoła branżowa I stopnia  obejmuje kształceniem, wychowaniem i opieką młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Głównym celem naszej szkoły jest przygotowanie wychowanków do pracy zawodowej i w miarę  możliwości do samodzielnego funkcjonowania w środowisku społecznym.

Rekrutację uczniów przeprowadzamy w oparciu o zasady powszechnej dostępności.

Zapewniamy możliwość korzystania z pomieszczeń do nauki z niezbędnym wyposażeniem, nieodpłatne zakwaterowanie w internacie na terenie SOSW- odpłatne koszty wyżywienia (w uzasadnionych przypadkach refundowane przez GOPS, MOPS), biblioteki, świetlicy, pracowni terapeutycznych,  pracowni komputerowej, urządzeń sportowych i rekreacyjnych.

Kierunki kształcenia kl. I w szkole branżowej I stopnia:

Tapicer

W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikację:

• Wykonywanie wyrobów tapicerowanych

Przedmioty zawodowe- teoretyczne:  kurs w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych

Przedmioty zawodowe- praktyczna nauka zawodu u pracodawcy na terenie miasta      Szczytno w firmie NOVUM

Pracownik pomocniczy gastronomii

W trakcie nauki uczniowie zdobywają kwalifikację:

• Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi gastronomiczne

Przedmioty zawodowe- teoretyczne:  w pracowniach szkolnych

Przedmioty zawodowe- praktyczna nauka zawodu: w pracowniach szkolnych i u pracodawcy

Umożliwiamy zdobycie umiejętności i wiadomości niezbędnych do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu.