Czas trwania działań innowacyjnych: 1.11.2014 – 26.06.2015

Innowacja pedagogiczna Prawa dziecka – frazes czy fundament skierowana jest do uczniów zespołu edukacyjno-terapeutycznego gimnazjum i ich rodziców (dopuszczamy, oczywiście, możliwość włączenia uczniów z pozostałych klas gimnazjum, z SPdP wraz z rodzicami).

Celem działań innowacyjnych jest uświadomienie uczniom i ich rodzicom praw dziecka – podkreślenie, iż prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych, jak również zapoznanie z możliwościami postępowania w przypadkach, gdy prawa te zostają naruszone.

PATRONAT HONOROWY

Patron medialny

Partnerzy

„Uroczystość zakończenia działań innowacji pedagogicznej „Prawa dziecka-frazes czy fundament?”
„Moje prawa, ich prawa, nasze prawa…” – warsztaty dla uczniów i ich rodziców
„Prawa dziecka według Janusza Korczaka” – zajęcia warsztatowe w głównej bibliotece miejskiej
„Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie” – warsztaty z udziałem rodziców„

Korczakowskie godziny” – zajęcia warsztatowe w bibliotece miejskiej.
Fotorelacja z nadzwyczajnych warsztatów z rodzicami
Akcja happeningowa w środowisku lokalnym
Wigilijne spotkanie uczniów i rodziców „Z Korczakiem w tle”