Warsztaty charytatywne
12 listopada 2015 roku
12 listopada 2015r.odbyły się kolejne zajęcia naszych Rodzców z "Jednego Świata". Warsztaty, jak zwykle, przebiegały dwutorowo:
I.Warsztaty charytatywne "MALI uczniowie idą do szkoły".

Korzystając z materiałów szkoleniowych UNICEF przybliżyłyśmy Rodzicom sytuację społeczno-ekonomiczno-geograficzną mieszkańców Afryki Zachodniej. Nawiązałyśmy do problemów edukacyjnych oraz dokonałyśmy próby porównania możliwości i warunków szkolnych naszych dzieci i dzieci z Mali. Pokaz slajdów cieszył się dużym zainteresowaniem, wywołał też ogrom emocji.

Zapoznałyśmy też Rodziców z nowym projektem charytatywnym UNICEF. Propozycja stworzenia książek na aukcję spodobała się uczestnikom warsztatów.Wspólnie szukaliśmy pomysłów i inspiracji do pracy w internecie, próbowaliśmy niektóre z nich wykonać w ogólnym zarysie, dyskutowaliśmy, jak podzielić i rozłożyć pracę, by efekty końcowe były jak najlepsze, a projekty nie tylko ciekawe, ale też jak najmniej pracochłonne i...mało kosztowne:).To była prawdziwa "burza mózgów" i "bank pomysłów"!.

II. Coaching parentingowy - Tolerancja dla inności.

Równolegle z warsztatami charytatywnymi przebiegała pedagogizacja i psychoedukacja Rodziców. Psycholog krótko wprowadziła w tematykę tolerancji, przybliżyła rozumienie słowa "inność", nakierowała na sytuacje codzienne. Dalej pałeczkę przejęli Rodzice..popłynęły wypowiedzi i gwałtowne i pełne goryczy, ale także spokojne, wyważone, silne, wspierające..prawdziwa grupa wsparcia!

Organizatorki spotkań: Alina Witkowska i Hanna Ojcewicz