7 grudnia 2015

Dzisiaj, wspólnie z rodzicami, na świątecznym spotkaniu warsztatowym rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach polskich. Wykonaliśmy mapę mentalną, za pomocą której udało nam się wyselekcjonować symbolikę Wigilii Świąt Bożego Narodzenia.Okazało się, że w każdej rodzinie jest już wypracowany własny zwyczaj świąteczny.
W czasie zajęć artystycznych, wykonaliśmy wybraną przez nas samych techniką - choinki. Do twórczej pracy włączyli się rodzice, którzy pomagali nam w rozplanowaniu drobnych elementów na pracy.

W części przeznaczonej dla samych rodziców, nasz moderator - Pani Hania Ojcewicz – poprowadziła dyskusję na temat: Czy wdrażanie tradycji w domy rodzinne cementuje rodzinę? W trakcie rozmowy rodzice potwierdzili wcześniejsze spostrzeżenia dzieci, że faktycznie przez lata w ich domach pojawiły się pewne zwyczaje, zachowania charakterystyczne i nacechowane  emocjonalnym  znaczeniem czytelnym tylko dla ich rodzin.
Potem wspólnie ucztowaliśmy, śpiewaliśmy i słuchaliśmy kolęd w wykonaniu chórku młodszych koleżanek z zaprzyjaźnionej szkoły.

Organizatorki warsztatów: Hanna Ojcewicz i Alina Witkowska