Noc bibliotek

W dniu 3 października w naszej szkole obchodziliśmy Noc Bibliotek. Impreza odbyła się wieczorem, po zmroku, przy blasku lampionów i świec. Zabawa miała swoje ogólnopolskie hasło „Znajdźmy wspólny język „. W ramach naszej szkolnej imprezy, głównym zadaniem uczniów było odnalezienie zaginionych książek z księgozbioru biblioteki. Uczniowie mieli do rozwiązania zaszyfrowane i rozrzucone po całej szkole zadania. Prawidłowe wykonanie poleceń prowadziło dzieci do zaginionych książek. Zaginione książki były o duchach ( Duchy w ustępach i Duch starej kamienicy), toteż dzieciom w zabawie przeszkadzały lub pomagały panie nauczycielki przebrane za… duchy.
Nagrodą za odnalezienie książek było wspólne… ognisko w bibliotece. Ognisko paliło się bez ognia, bo jego źródłem była… latarka. Wspólnemu biesiadowaniu przy ognisku towarzyszyły wesołe wierszyki o strachu i śmieszne opowieści o duchach.