Erasmus+ program kulturowy

Erasmus+  program kulturowy
W piątek udaliśmy się Lizbony, urokliwie położonej na siedmiu wzgórzach.
Miasto łączy historyczne tajemnice ujęte w labiryncie brukowanych uliczek z nowoczesnością i europejskim nurtem. Na wycieczkę udaliśmy się się pociągiem miejskim, aby w pełni poczuć portugalski klimat. Aby dostać się do samego centrum Lizbony, przepłynęliśmy promem na drugi brzeg Tagu.
W sobotę wyruszyliśmy do Sintry, regionu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, odwiedziliśmy Palacio Nacional da Pena- pałac położony jest na szczycie gór. Udaliśmy się również na skalisty przylądek Cabo da Roca. Jest to najdalej wysunięty na zachód punkt Europy – aż do XIV wieku ludzie wierzyli, że jest to kraniec świata!.
Wyprawa niedzielna łączyła zwiedzanie trzech różnych miast, dzięki czemu uczniowie mogli doświadczyć różnych stron życia w Portugalii. Fátima jest słynnym ośrodkiem religijnym, do miasta przybywa wiele pielgrzymów.
Óbidos jest średniowiecznym miastem, w którym weszliśmy na otaczające miasto mury miejskie, oglądając Óbidos z ponad dachów zabudowań. W mieście trwał również festiwal czekolady:). Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w nadmorskim Peniche – które słynie z klifowych wybrzeży.